Kalendarz

2019-12-06 - Wystawa "Rośliny w tradycji świąt Bożego Narodzenia"

Od 6 do 15 grudnia br. w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi odbędzie się wystawa "Rośliny w tradycji świąt Bożego Narodzenia". Wystawa poświęcona będzie roślinom tworzącym wyjątkowy i niepowtarzalny klimat świąt Bożego Narodzenia. Podczas wystawy zaprezentowane zostaną różne gatunki drzew iglastych, roślin będących składnikami świątecznych potraw oraz stroików wykonanych z naturalnych komponentów. Wystawie towarzyszyć będą warsztaty oraz prelekcje. Organizatorem jest Ogród Botanicznym w Łodzi - Wydział Zarządu Zieleni Miejskiej.

2019-12-01 - Dzień Zimy

Obchody święta Zimy odbędą się pierwszego dnia kalendarzowej zimy 1 grudnia br. w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. Przesłaniem święta będzie zwrócenie uwagi uczestników na postępujące zmiany klimatu, wynikające nierzadko z decyzji podejmowanych przez każdego człowieka w codziennym życiu. Pokazane zostaną skutki nieprzemyślanych działań (zanieczyszczenie gleb, wody i powietrza) oraz możliwości ich ograniczenia. Dodatkowo ważnym aspektem dnia będzie Kiermasz Świąteczny, promujący naturalne i ręcznie robione ozdoby, stroiki, przetwory czy wypieki bożonarodzeniowe. Kiermasz promować będzie małych, lokalnych twórców, w alternatywie do komercyjnych produktów tego typu. Organizatorem obchodów jest Pracowania Śląskiego Kalendarza Ekologicznego Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie.

2019-11-08 - Wystawa Storczyków

9 - dniowa wystawa od 8 do 17 listopada w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi, prezentująca różnorodność storczyków. Na ekspozycji zaprezentowanych zostanie ok. 150 gatunków storczyków, a pracownicy Ogrodu Botanicznego oraz członkowie Polskiego Towarzystwa Miłośników Storczyków przeprowadzą warsztaty oraz prelekcje na temat uprawy i pielęgnacji tych roślin w warunkach domowych. Organizatorami są Palmiarnia Ogrodu Botanicznego w Łodzi i Polskie Towarzystwo Miłośników Storczyków. 

2019-11-07 - EBGC

półroczne spotkanie Konsorcjum Europejskich Ogrodów Botanicznych odbędzie się w Grecji w dniach 7-10 listopada 2019 r.

2019-10-28 - Botaniczna Piątka - edycja jesienna

Zapraszamy 28 października 2019 na bieg i nordicwalking na dystansie 5 km po Ogrodzie Botanicznym w Powsinie. Organizatorami wydarzenia są PAN Ogród Botaniczny we współpracy z Botaniczną Piątką.

2019-10-27 - "Bukiety na cały rok"

Zapraszamy 27 października br. na wystawę suchych bukietów, warsztaty florystyczne dla dorosłych i dzieci, wyprzedaż kompozycji z suchych roślin. Organizatorem wystawy jest Ogród Botaniczny Uniwesytetu Wrocławskiego.

2019-10-20 - "Kolorowe Wojsławice"

Zapraszamy na 26 - 27 października tego roku na warsztaty fotograficzne pod tytułem "Kolorowe Wojsławice". organizatorem warsztatów jest Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego - Arboretum Wojsławice.

2019-10-20 - "Magia spadających liści"

Zapraszamy 20 października na spacer z przewodnikiem pod tytułem "Magia spadających liści", jak również warsztaty florystyczne pod tytułem "Liście jako motyw florystyczny". Organizatorem jest Ogród Botaniczny Uniwesytetu Wrocławskiego - Arboretum Wojsławice.

2019-10-20 - "Barwy jesieni"

Impreza "Barwy jesieni" ma na celu ukazanie cudów przyrody które dzieją się jesienią. Ogród będzie wtedy przyobleczony piękną jesienną szatą o niepowtarzalnej kolorystyce i uroku. Jesień to również pora dojrzewania owoców i nasion większości drzew i krzewów co umożliwi na zorganizowanie imprezy. Ukazane będą między innymi strąki wyglądające jak palce umarlaka, owoce przypominające tenisowe piłki czy nasiona stanowiące japoński przysmak, a z jakich drzew i krzewów ukażemy na miejscu. Impreza organizowana przez Arboretum Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku, odbędzie się 20 paździenika bieżącego roku.

2019-10-13 - "XVI Dolnośląski Festiwal Dyni"

13 października bieżącego roku na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, odbędzie się XVI Dolnośląski Festiwal Dyni. Odbędzie się w tym dniu wystawa dekoracji z dyń wraz z innymi atrakcjami: Konkursy na największą, najdziwniejszą i najsmaczniejszą dynię, degustację warzyw i owoców, dla dzieci plener plastyczny i warsztaty układanie kompozycji roślinnych w dyniach, konkursy dla dzieci i dorosłych: "Łuskanie pestek dyni na czas", "Rzut do dyni", występ zespołu piosenki i tańca oraz zabawy muzyczne. Kiermasz dyń, zdrowej żywności i rękodzieła artystycznego. Organizatorem festiwalu jest Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego.